وکیل خانواده وکیلوند

مهم‌ترین وظیفه این نوع وکیل، دفاع از حقوق موکل و کمک به برقراری عدالت با استفاده از اصول اخلاقی، صداقت و پیروز شدن پرونده در دادگاه خانواده است‌. وکلای خانواده، پرونده‌های مربوط به دعاوی خانوادگی را به‌صورت مطلوب پی‌گیری می‌کنند و موکل خود را از آخرین جزئیات پرونده آگاه می‌سازند. در این مقاله قصد داریم درباره زمینه‌های تخصص و وظایف وکیل خانواده، مرجع صالح رسیدگی به پرونده‌های خانواده، اهمیت داشتن وکیل در پرونده‌های قضایی و نحوهمشاوره حقوقیقبل از ازدواج با وکیل خانواده ارزان صحبت کنیم. وکیل خانواده به شخصی میگویند که در تمام دعاوی خانواده مانند طلاق توافقی، حضانت، مهریه و غیره اقامه دعوا نماید. همانطور که در ابتدا گفته شد، دسترسی به یک وکیل خانواده تقریبا امری ضروری محسوب میشود و با استخدام وکیل خانواده میتوانید خود را در زمینه دانش حقوقی بی نیاز کنید. هر زمانی که با مشکلی روبرو شدید در زمانی بسیار کوتاه بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

وکیل خوب برای خامور خانواده وکیلی است که علاوه بر موارد فوق ، آشنا به فنون دفاع در محاکم ، قلم خوبی برای نگارش لوایح ، توانایی استناد به مواد قانونی ، هوش و زکاوت بالا ، فن بیان قوی ، قدرت تحلیل و استدلال و … باشد . در حال حاضر با توجه به مقررات گسترده در حیطه ی امور خانوادگی، آنچه که باید بدان توجه شایان نمود توانایی وکیل خانواده در دفاع از مؤکل خود است. نفقه مطلقه رجعیه در زمان عده بر عهده شوهر است مگر این که طلاق در حال نشوز واقع شده باشد لیکن اگر عده از جهت فسخ نکاح‌یا طلاق بائن باشد زن حق نفقه ندارد مگر در صورت حمل از شوهر خود که در این صورت تا زمان وضع حمل حق نفقه خواهد داشت. بنابراین ما در قوانین خانواده به نسبت سایر قوانین با شکلی جدید و به روزتری رو به رو هستیم. نکته مهم این است که این مسئله همچنان ادامه دارد و قانون گذار سعی می کند هر چند سال یک بار برخی از این قوانین را به روز کند.

  • اما مادر چنانچه بنا به هر دلیلی بخواهد مانع خروج فرزندش شود باید به دادگاه خانواده مراجعه نموده و دادخواست را به دادگاه ارائه دهد.
  • متاسفانه مشاهده شده اختلافات خانوادگی در برخی موارد با کش مکش های همراه بوده و بعد از طلاق زوجین همچنین سال ها برای انتقام از یکدیگر مشغول به اقامه دعاوی متعدد می باشند، عاملی از این دست نه تنها به سلامت روحی افراد آسیب می زند، بلکه یک عمر ارزشمند و یک نعمت بسیار بزرگ حیات را نیز تلف می کند.
  • طلاق به دو نوع رجعی و بائن تقسیم می شود و طلاق بائن نیز به طلاق خلع و مبارات تقسیم می شود.
  • با توجه به قانون و رویه عملی دادگاه ها حق حبس به هیچ عنوان برای مرد به رسمیت شناخته نشده است و در حال تکلیف پرداخت مهریه اول با زوج است و زوجه می تواند تا پرداخت آخرین قسط مهریه از ایفای وظایف زناشویی نسبت به شوهر امتناع کند.
  • مراجعه کنیم تا علاوه بر اینکه از تنش ها و سردرگمی های رسیدگی به یک دعوا در دادگاه ها دور بمانیم، از ورود صدمه های بیشتر و آسیب زا تر پرهیز کنیم.

وکیل خانواده وکیلوند کسی که چنین پرونده‌هایی دارد، برای انتخاب وکیل مناسب باید مطالبی را در نظر داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. درصورتیکه پدر بخواهد فرزندش را ممنوع ­الخروج نماید باید به اداره گذرنامه مراجعه وکیل خانواده نموده تا بدین ترتیب فرزند زیر 18 سال خود را ممنوع ­الخروج کند. اما مادر چنانچه بنا به هر دلیلی بخواهد مانع خروج فرزندش شود باید به دادگاه خانواده مراجعه نموده و دادخواست را به دادگاه ارائه دهد.

گروه وکلای حکمت با کادری مجرب و فعال در تمامی خوزه های خانواده میتواند بهترین راهنمای شما در این زمینه باشد. زن می تواند تا مهریه اش را دریافت نکرده از ایفای وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند به شرط آنکه مهریه اش حال یا بدون مدت باشد و این امتناع از بین برنده حق نفقه او نیست به این حق، حق حبس می گویند. با جاری شدن عقد میان زن و شوهر، زن مالک مهریه می شود و مهریه به او تعلق می گیرد حتی اگر زن خیانت کند .

وکلای متبحر خانواده در کهگیلویه و بویر احمد (یاسوج) با علم و تجربه ای که در مسائل حقوقی دارند، بهترین راه های پیش رو را به شما نشان می دهند. لذا با دریافت بهترین خدمات حقوقی از وکلای پایه یک دادگستری کهگیلویه و بویر احمد (یاسوج) دادداک قادر هستید راه حل مناسب برای مسئله خانواده خود را به سادگی بیابید. لیلا فرنیان فر – وکیل پایه یک دادگستری ، متخصص در امور خانواده ، وکیل خانواده کیست ؟ وکیل خانواده فردی است که در امور و دعاوی مختلف خانوادگی با توجه به تجربه و دانش خود در ابتدا به دنبال ایجاد صلح و سازش و حفظ کیان خانواده باشد و پس از آن به دنبال کمک به زوجین برای احقاق حق می باشد. پاسخ می دهد برای این موضوع حالات مختلفی متصور است ؛ طبق ماده 12قانون حمایت خانواده” در دعاوی و امور خانوادگی مربوط به زوجین ،زوجه می تواد در دادگاه محل اقامت خوانده یا محل سکونت خود اقامه دعوی کند مگر در موردی که خواسته ،مطالبه مهریه غیر منقول باشد.”

منظور از ارتباط خوب، توانایی گفتگو است.

باید در نظر داشت که وکیل طلاق مجرب نیز می تواند همین موارد را در صورت لزوم مورد تحقیق قرار دهد. بهترین وکیل در دعاوی خانواده در واقع شخصی است که نسبت به همه حوزه‌های خانواده و قوانین آن آگاهی کامل دارد. تشکیل خانواده و داشتن یک زندگی مشترک این روزها در جامعه‌ای که سرشار از آسیب و ناهنجاری است، کمی مشکل شده‌است. بسیاری از افراد پس از سال‌ها زندگی، با طرف مقابلشان دچار مشکل خواهند شد و در این درگیری‌ها و مشاجرات یک نفر باید آگاه به قوانین حقوقی به آن‌ها کمک کند. وجود یک وکیل خانواده خوب و راهنمایی گرفتن از او می‌تواند افراد را در تمام زمینه‌های زندگی، مهریه، نفقه، طلاق و یا هر مشکل دیگری مفید واقع شود.

يعني با تقاضـای خانـم از دفترخانه تنظيم مدرک وصلت براي اجراي تعهدات آن از جمله مهريه، مي توان به عنوان مثال مال مقوله مهريه را از همسـر (آقا) تقاضـای نمود و رجوع به محکمه براي اين كار الزامي نيست. آیا در دادگاه توانسته‌است ارتباط خوبی با قاضی و طرف‌های دیگر پرونده داشته باشد؟ منظور از ارتباط خوب، توانایی گفتگو است. تهران ، صادقیه ، خ خسرو شمالی ، خ سازمان آب شرقی ، نرسیده به پارک شاهین ، جنب گل خوشه ، ساختمان ارغوان ، پ 22 ، ط اول ، واحد 1 . هیچ تفاوتی با شناسنامه عادی ندارند و اگرپدر و مادر مشخص نباشند نام فرضی برای آن ها در نظر گرفته می شود . بله با توجه به اینکه مهریه جز دیون ممتاز است ، می توانید قبل از تقسیم دیه مهریه را از آن بردارید.

براساس ماده ی ۴۹ قانون حمایت از خانواده که در سال ۱۳۹۲ به تصویب رسیده است، عدم ثبت رسمی ازدواج مجدد در دفاتر ازدواج و طلاق، جرم می باشد و مرد قابل تعقیب و مجازات خواهد بود. وکیل خانواده می بایستی برای دفاع موثر، اطلاعات به روز داشته باشد و در آراء و رویه قضایی کنکاش کند و توامان صاحب علم و تجربه در خصوص حقوق خانواده باشد. اکیدا توصیه می شود هرگز به تجربیات ناقص و دانسته های پراکنده خود و دیگران اعتماد نکنید و کار را به وکیل خانواده مجرب بسپارید.